Як вибрати хороший Калауд Лотус? Оригінал і репліки

Любителі кальяну - люди, як правило, допитливі і цікавляться новинками. Їм подобається пробувати щось незвичайне. Коли на ринку з'явилися калауди, ці пристрої відразу викликали цікавість. Тоді Kaloud був тільки один, та й коштував чимало. На сьогоднішній день існує велика кількість різноманітних регуляторів спека. Давайте розберемося, що це таке, які вони мають переваги і який з девайсів буде оптимальним варіантом для повсякденного куріння.

Популярні види калауду

Калауд (або просто «колодка») - це металевий пристрій для розміщення в ньому розпеченого вугілля. Він використовується замість фольги і істотно полегшує управління жаром, продовжуючи час куріння кожної заправки. Це обумовлено тим, що тютюн практично не горить, а довго тліє. З калаудом легко впорається навіть не найдосвідченіший курець.

Крім оригінального варіанту, на ринку з'явилося багато реплік. Серед них зустрічаються найрізноманітніші варіанти: і цілком гідні, і ті, які краще в руки не брати.

Оригінальний Калауд

Регулятор жара для кальяна Калауд Лотос

Найпершим був Kaloud Lotus. Це і є оригінал, можна сказати, класичний зразок якості. Пристрій був розроблений і виробляється в США.

 • Оригінальна виріб має круглу форму, корпус і кришка якого виробляються з авіаційного алюмінію з кремнієм.
 • Це робить пристрій легким і жаростійким.
 • Основа виготовлена ​​у формі своєрідного контейнера з вузькими отворами з боків.
 • Крім цього, на днище контейнера також є спеціальні дірочки для подачі спека в чашу.
 • Кришка забезпечена прогумованою ручкою, що дозволяє не обпекти пальці при використанні.


Особливість кришки калауда в тому, що вона складається з двох частин. Одна частина стаціонарна, в ній вирізані отвори у вигляді пелюстків лотоса. А друга - рухома, вона направляється ручкою і дозволяє відкривати і закривати отвори. Таким чином можна швидко і легко регулювати рівень жару. Рухається оригінальний механізм виключно легко.

Регулятор жара для кальяна Калауд Лотос 2 – нова версія

Ще зручніше і ефективніше працює оновлена модель Kaloud Lotus 2. Вона з'явилася в кінці 2018 року, має дійсно гарний і стильний дизайн і деякі конструктивні особливості, які відрізняють її від попередньої версії:

 1. складається з двох окремих частин;
 2. управління здійснюється за допомогою ключа;
 3. повітряні канали розміщені вище, ніж у попередника;
 4. внутрішній обсяг став більше.

Про зовнішню елегантність вже згадувалося.

Український аналог - Хмара

Ще один дуже привабливий варіант - вітчизняна Khmara. Від Лотуса тут сама ідея, все інше виробники постаралися зробити максимально оригінальним, починаючи з дизайну.

Регулятор жара для кальяна Хмара

Циліндрична конструкція Хмари неразбірна, без болтів, виготовлена ​​токарним способом. На дні розташована пластина з отворами, завдяки чому і розподіляється жар в чаші. Зроблено зі сплаву Aluminium (Al Mg4. 5 Mn0. 7 (АМГ5)), так що ні іржі, ні окислювання не буде. Такий матеріал забезпечує відмінну теплопровідність і рівномірне прогрівання тютюну. Жар легко передається, а чаша прогрівається швидко, за 2-3 хвилини. Ви оціните це, працюючи, наприклад, з фруктами. Результат буде краще, ніж у інших калаудов.

Функціональний нюанс - лопаті повністю не ховаються і зроблено це навмисно, щоб не перекрити доступ кисню, так як в цьому випадку вугілля просто згасне. Виробник подбав, щоб цього не сталося навіть випадково. Вугілля буде прогорати до кінця, до попелу. Це теж функціональний плюс Khmara - великий обсяг. Туди поміщається достатню кількість кубиків, але їх не доводиться укладати зовсім впритул, коли вже немає простору для повітря.

Слабке місце багатьох реплік - це ручка. Хмара робить свою із фторопласта. Грітися така ручка практично не буде, вона не деформується і залишиться на своєму місці, скільки б ви не використовували калауд.

Українська репліка калауда буде служити не менше року, а при дбайливому ставленні і якісному догляді - набагато довше.

Китайські аналоги

Набагато більш численною представлені на ринку китайські «побратими». Зовні вони нічим не відрізняються, в точності повторюючи оригінал. Програвати вони починають в матеріалі виготовлення. Китайські колодки можуть бути просто алюмінієвими або взагалі зберігати таємницю сплаву. Найчастіше вони виглядають менш акуратно. Окремі зразки забезпечені додатковою ручкою для перенесення, втім, користі від неї майже немає - сильно гріється. Так що при виборі китайської репліки краще утриматися від виробів з «новаціями». Дивіться на ті, що в точності копіюють американський зразок - так вище ймовірність отримати стоїть девайс.

Як вибрати якісний калауд

Ось кілька загальних ознак, за якими можна визначити якісну репліку:

 • Відполірований корпус
 • Оброблені межі
 • Відмінно сидить кришка
 • Плавне регулювання отворів
 • Що не нагрівається ручка з якісного силікону

Звичайно, з плином часу навіть оригінальна колодка починає потроху втрачати глянець, і якщо для вас дуже важливий зовнішній вигляд, можна пошукати «китайця» покритого чорною термофарбою. Різниця буде лише візуальна, без втрати функціоналу.

Регулятор жара для кальяна китайская реплика – черная термокраска

Але є інша проблема - якість і склад фарби. Калауд сильно гріється, і як буде вести себе покриття при високих температурах залишається тільки припускати. Фарба може випаровуватися, потрапляти всередину, видавати несподівані хімічні реакції. Так що між зовнішньою «красотою» і здоров'ям варто зробити вибір на користь останнього.

Можливо саме тому оригінальний Kaloud Lotus, як і українська Kmara не використовують покриття фарбою.

Також додатковий ознака якісної репліки - гравірування. На оригіналі можна побачити гравіювання у вигляді пелюстки і знак, що попереджає користувача про те, що не можна чіпати гарячий метал руками. Аналогічна є на поважаючих себе «китайців». Дешеві варіанти сумнівної якості гравировками себе не обтяжують.

Порівняння калаудов за ціною

При порівнянні в процесі куріння об'єктивні показники Лотуса і якісної китайської колодки цілком порівнянні. Лотус дає до 200 °С, це максимальний показник. Репліки високої якості - в межах 190-195 °С

Так що основна відмінність в матеріалі виготовлення. Саме цей показник безпосередньо впливає на вартість, оскільки це найбільш важлива деталь - то, як буде вести себе метал під дією високих температур в умовах тривалої експлуатації.

Високоякісний сплав гарантує цілісність вироби, відсутність нагару, сторонніх присмаків і непотрібних запахів.

Регулятор жара для кальяна – китайская копия

Це питання не тільки задоволення, але і здоров'я. Матеріал Kaloud Lotus максимально відповідає вимогам, звідси і вартість від 1 200 і вище.

Сплав алюмінію (АМГ5, Німеччина) який використаний у вітчизняній Хмарі, також добре проявив себе; плюсом йде оригінальний функціонал і своєрідний дизайн. А ось ціна приємніше, ніж у американського оригіналу - приблизно в 2 рази нижче.

Якісна китайська репліка ще дешевше, вона може бути в районі 200 грн, але, тим не менш, нічого в ній не гірчить і не підгорає. І алюміній для корпусу, і силікон для ручки показали себе в цьому девайсі непоганим матеріалом. Калауд тримає температуру, а ручка майже не нагрівається. Але вже через півроку експлуатації ручки багатьох китайських реплік втрачають свою оболонку, залишаючи ваші руки незахищеними.

Є сенс орієнтуватися на ціну - занадто дешеве ніяк не може бути якісним, хоча, безумовно, навіть відмінної якості китайська репліка обійдеться дешевше американського калауда.

Я вважаю, що українська Khmara виглядає «золотою серединою». Матеріал по характеристикам не поступається американським зразком, на додаток - оригінальний дизайн і продуманий функціонал, і плюсом - середній ціновий діапазон.

Залишається зробити свій вибір, виходячи з особистих пріоритетів і можливостей: бренд, країна-виробник або співвідношення якість / ціна.