Чаша - таємне серце кальяну

Чаша для кальяну (інша назва - чилим) є важливою складовою всього кальяну. Призначена вона для заправки в неї тютюну. Під впливом високих температур тютюн починає тліти і виділяти приємний аромат і дим, який і вдихають цінителі кальяну, отримуючи при цьому непідробне задоволення.

Часто можна почути вираз: «Чаша для кальяну - це« серце »кальяну». І це справжнісінька правда! Чашка здатна як поліпшити смак, так і повністю його занапастити. Правильно підібрана чашка цілком стійка до змін температури, тепло по ній розподіляється рівномірно, що сприяє отриманню якісної, вчиненого кальяну.

Для отримання максимально приємного і густого диму, варто відповідально підійти до вибору чиліма. Як його вибрати, вирішувати тільки покупцеві, все залежить від фінансових можливостей та особистих уподобань.

Виготовлення чаші для кальяну

Чашки діляться на кілька видів за такими ознаками: за формою, за розмірами, матеріалом виготовлення. Кожна з них має свої характеристики, які і є основним критерієм для вибору.

Форма чаші для кальяну

Різноманітність чаш, представлених на ринку, велике, але за формою зазвичай виділяють два види: класичну (турка) і Фанел. Існує також третій вид - вортекс, але з огляду на їх непрактичність, використовуються вони вкрай рідко.

Найчастіше можна зустріти класичну чашу, яка представляє собою чашку зі звичайними дірочками всередині. Часто її називають турка, тому що перші і якісні класичні чаші прийшли до нас з Туреччини.

Глиняна класична чаша для кальяну

Плюси:

 • Забивання вийде міцніше
 • Смак тютюну розкривається яскравіше

Мінусом класичної чаші є часткове попадання тютюну через дірочки в шахту і колбу.

Назва чаші Фанел можна зустріти в варіанті написання «phunnel», що означає «воронка». Її характерною особливістю є опуклість в центрі з отвором.

Чорна чаша для кальяну - фаннел

Кальян з Фанел має безліч плюсів:

 • Для такого кальяну підходять як легкі, так і міцні тютюн
 • Тютюн для кальяну може куриться довше за часом
 • Ризик підгоряння тютюнової суміші зводиться до нуля
 • Сироп, що виділяється тютюном, не стікає в шахту
 • Завдяки формі чиліма, кальян має легку тягу, оскільки немає дірочок, регулярно забиваються тютюном
 • Можуть бути використані як курильні камені, так і вологий тютюн
 • Можлива різна викладка тютюну (трамбуючи або повітряно)

Як вибрати розмір чаші?

Чаші можуть бути великі (глибокі), середні або маленькі (неглибокі). Маленька - використовується для маленьких порцій, розрахована на короткі проміжки часу або для міцних видів тютюну. Велика призначена для довгих посиденьок великими компаніями, відповідно, вміщує в себе більше тютюну.

Оптимальними вважаються середнього розміру, але краще в своїй колекції мати як мінімум двох розмірів - велику і маленьку.

Матеріал виготовлення

Матеріали виготовлення чаш можуть бути різними. Найчастіше можна зустріти глиняні, скляні, керамічні та силіконові чиліма.

Глиняна чаша

Вона вважається найкращою. Через свою пористу структуру, вона прогрівається рівномірно і поступово, таким чином продовжується час куріння кальяну. Волога через мікроскопічні отвори глини випаровується повільно, що робить куріння тютюну більш легким. У свою чергу глиняні чаші діляться на чашки з глазур'ю і не покриті глазур'ю.

Чаші з глазур'ю відмінно миються, не вбирають тютюновий сік і запахи, краще передають смак, тому одну без побоювання можна застосовувати під всі тютюн, що не переживаючи, що залишиться смак від попередніх тютюну. Але через покриття всередині, температура розігріву тютюну буде досить високою.

Чаші без глазурі складно мити, тому що вони вбирають тютюновий сік і запахи, відповідно, зберігають смак від попередніх тютюну. Такі частіше використовуються тільки під один смак тютюну. Але вони нагріваються до більш низької температури в порівнянні з глазурованої.

Силіконова чаша

Другий за кількістю плюсів є силіконова чаша для кальяну. Виготовлена ​​вона з харчового силікону, проста в догляді і довговічна.

Чорна силіконова чаша для кальяну

Має ряд переваг:

 • Добре зберігає тепло
 • За рахунок пластичності її неможливо зламати
 • Можна використовувати для легких сортів тютюну
 • легко мити
 • При установці не потрібні додаткові ущільнювачі
 • Дуже добре підходить для калауда
 • Не вбирає запахи, підходить для використання різних тютюну

Фаянсова чаша

Фаянс - матеріал, схожий на фарфон, тільки з дещо іншою пропорцією компонентів. Чаші з фаянсу завжди дуже витончені і мають кілька особливостей. Вони мають ідаельную або дуже незвичайної форми і обов'язково покриваються глазур'ю.

Чаша для кальяну у вигляді черепа

Чаша з фаянсу тонкостінна і прогрівається швидко. Тому для неї слід вибирати вугілля середньої інтенсивності!

Краща чаша для кальяну - це та, що підібрана з урахуванням ваших бажань і особливостей тютюну. Можна підібрати чашу для великих компаній або для романтичного вечора з другою половинкою, естетично красиву або максимально практичну.

А якщо хочеться чогось нового, завжди можна спробувати альтернативні варіанти. Які саме? Детальніше про це читайте в статті «Як зробити кальян на фруктах?»